autonews Без категорії Технологія автономного водіння: переваги, недоліки і майбутнє

Технологія автономного водіння: переваги, недоліки і майбутнє

0 Comments 09:29

БЕЗПЕЧНІ АВТОМОБІЛІ: ЗА І ПРОТИ

Багато хто може подумати, що безпілотні автомобілі ще дуже далекі від реальності. Правда в тому, що еволюція автоматизованих систем водіння сьогодні триває. Насправді більшість сучасних транспортних засобів вже мають певний ступінь автоматизації.

З розвитком технологій транспортні засоби ставатимуть все більш автоматизованими. Очікується, що світовий ринок автономних автомобілів до 2030 року складе 60 мільярдів доларів.

Оскільки ми вступаємо в дещо незвідані території, експерти зважують плюси і мінуси безпілотних автомобілів. Наприклад, хоч і рекламується зручність і безпека, дискусія про «за» і «проти» Tesla AutoPilot піднімає питання безпеки, регулювання та відповідальності.

Читайте далі, коли ми досліджуємо деякі з найбільш часто згадуваних плюсів і мінусів безпілотних автомобілів.

ПЛЮСИ БЕЗПЕЧНИХ АВТОМОБІЛІВ

1. Профілактика ДТП

З 37 133 загиблих транспортних засобів у 2017 році 94% аварій сталися через помилку людини. Комп’ютери, засновані на складних системах і алгоритмах, по суті, усунуть дорогу людську помилку. Основні причини аварій, у тому числі водіння в стані алкогольного сп’яніння або безконтрольне водіння, не будуть факторами для безпілотних автомобілів. За оцінками, безпілотні автомобілі можуть зменшити кількість аварій на 90%.

2. Економія суспільних витрат

Одним із головних факторів при зважуванні плюсів і мінусів автоматизованих автомобілів є вартість для суспільства. Звіти показали, що автономні транспортні засоби можуть допомогти суспільству заощадити приблизно 800 мільярдів доларів щороку. Зниження витрат, пов’язаних із аваріями, зменшення навантаження на систему охорони здоров’я, ефективніший транспорт, краща економія палива тощо можуть сприяти загальній економії суспільних витрат.

3. Ефективність руху

Однією з головних переваг безпілотних автомобілів є їх здатність спілкуватися один з одним. Завдяки цій здатності спілкуватися в режимі реального часу автомобілі зможуть ефективно подорожувати на оптимальних відстанях один від одного. Вони також визначать найкращий для вас маршрут, щоб усунути затори від бампера до бампера.

4. Кращий доступ і спосіб транспортування

Для тих, хто не вміє або не хоче керувати автомобілем, безпілотні автомобілі можуть стати безпечним і надійним видом транспорту. Люди з обмеженими можливостями або літні люди зможуть сісти в безпілотний автомобіль, не наражаючи на небезпеку інших.

Міста з обмеженим покриттям громадського транспорту також виграють від безпілотних автомобілів. Безпілотні автомобілі можуть легко дістатися до місць, де відсутня інфраструктура.

5. Екологічно чистий

Ще одним важливим фактором у дискусії про «за» та «проти» безпілотних автомобілів є навколишнє середовище. Автономні автомобілі, швидше за все, будуть електричними, а не двигунами внутрішнього згоряння. Крім того, постійні швидкості, на яких рухатимуться безпілотні автомобілі, зменшуватимуть постійні гальмування та прискорення. Усі ці фактори сприятимуть зменшенню викидів і стануть більш екологічно стійкими.

МІНУСИ БЕЗПЕЧНИХ АВТОМОБІЛІВ

1. Питання безпеки

Одним із потенційних недоліків безпілотних автомобілів є можливість злому. Щоб автоматизовані автомобілі могли спілкуватися та координувати роботу один з одним, їм потрібно було б використовувати один і той самий мережевий протокол. Проте, якщо велика кількість автомобілів поділяє одну мережу, вони можуть бути вразливі до злому. Навіть невеликий злом може завдати значної шкоди на завантажених дорогах, спричинивши зіткнення та затор.

2. Втрата роботи

Ті, хто залежить від водіння, щоб заробити на життя, можуть вважати, що їхня кар’єра застаріла з появою безпілотних автомобілів. Ті, хто працює у галузі вантажних перевезень, водії автобусів, водії таксі, усі повинні будуть знайти нову роботу. Фаст-фуд і водії Uber також будуть замінені автоматизованими автомобілями.

3. Початкові витрати

У той час як безпілотні автомобілі можуть забезпечити значну економію суспільних витрат у довгостроковій перспективі, початкова вартість автоматизованих транспортних засобів може бути астрономічною. За оцінками деяких експертів, володіння повністю автономним транспортним засобом може коштувати додатково 250 000 доларів США за автомобіль. Звичайно, у міру розвитку нової технології вартість повинна знижуватися. Однак на ранніх стадіях бар’єр входу може бути занадто високим для населення в цілому.

4. Дилема моральної машини

Ще одним із недоліків безпілотних автомобілів є відсутність у них здатності оцінювати численні несприятливі результати. Наприклад, що, якби самокерований автомобіль зіткнувся з ситуацією лише з двох можливих варіантів:

Повернув ліворуч і збив пішохода

або

Поверніть праворуч і вдартеся об дерево, потенційно травмуючи пасажирів у вашому автомобілі

Оскільки обидва варіанти небажані, який варіант вибере автономний автомобіль? The Moral Machine, розроблена групою з Массачусетського технологічного інституту, намагається вирішити цю проблему, збираючи дані про рішення людей у реальному житті. Однак зібрані дані показують значні відмінності між різними групами людей, що ускладнює програмування будь-якої остаточної відповіді для автономних автомобілів.

5. Помилка машини

При розгляді переваг і недоліків безпілотних автомобілів слід враховувати похибку машини. У той час як більшість погоджується, що автономне водіння приблизно швидше за все, запобіжить повторенню нещасних випадків, але не повністю виключає ризик нещасних випадків, спричинених помилкою машини. Крім того, якщо програмне забезпечення або будь-яка частина транспортного засобу виходить з ладу, автономний транспортний засіб може наражати водія на більшу небезпеку, ніж якби водій особисто керував транспортним засобом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі пости

Автомобільна безпека: огляд сучасних систем безпеки та їх вплив на зменшення аварійності.Автомобільна безпека: огляд сучасних систем безпеки та їх вплив на зменшення аварійності.

Чи справді засоби безпеки в автомобілях зменшують кількість аварій? Вам потрібен автомобіль з передовою системою безпеки? Минулого тижня я їхав заднім ходом на своєму Volvo XC90 на парковці продуктового магазину

Переваги та недоліки водневих паливних елементів у транспортуванні матеріалівПереваги та недоліки водневих паливних елементів у транспортуванні матеріалів

Технологія водневих паливних елементів Водневі паливні елементи працюють за допомогою хімічної реакції газоподібного водню з киснем всередині паливного елемента, що генерує електроенергію та воду як побічні продукти. Воднева енергетика була