autonews Автомобілі Прогноз на 2023 рік: зростаючі тенденції в автомобільній промисловості

Прогноз на 2023 рік: зростаючі тенденції в автомобільній промисловості

0 Comments 10:23

Автомобільна промисловість виходить з одного з найскладніших періодів в історії. Вже було багато дискусій про те, як ми дійшли до цього моменту, але як щодо майбутнього? Які будуть тенденції, що формуватимуть майбутнє автомобільної промисловості, і які перспективи для наступного еволюційного кроку в автомобілебудуванні?

Нещодавно ми обговорювали це з декількома автомобільними експертами RSM, зокрема Маріо ван ден Брук (партнер і керівник автомобільної промисловості, RSM Нідерланди), Річард Бартлетт-Ролінгс (партнер і керівник автомобільного виробництва, RSM Великобританія), Джим Уорд (партнер і керівник автомобільної промисловості США, RSM US) і Ларрі Кейлер (партнер і світовий лідер автомобільної промисловості RSM US). У цій статті вони діляться деякими своїми прогнозами на 2023 рік і далі.

Глобальні зустрічні вітри залишають свій відбиток

Галузь продовжує стикатися з великими глобальними збоями, не лише через COVID-19, але й у багатьох інших елементах глобальної економіки.

Такі фактори, як напруженість в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні та війна в Україні, створили атмосферу невизначеності та коливань. Тоді, звісно, дефіцит мікрочіпів і робочої сили впливає майже на кожну точку зв’язку вздовж автомобільного ланцюга постачання.

Однак однією з найважливіших світових тенденцій залишається зосередженість галузі на розробці електромобілів (EV), незалежно від того, чи йдеться про покращення продуктивності акумулятора чи розширення інфраструктури зарядки. Ці амбіції призводять до значного збільшення досліджень і розробок (НДДКР) виробниками транспортних засобів, які, здається, просуваються вперед із технологією електромобілів, незважаючи на багато інших проблем, з якими вони зараз стикаються.

Автономна технологія відходить на другий план

Стрімкі темпи розвитку є ознакою того, що виробники залишаються налаштованими на майбутнє електромобілів. Насправді здається, що кожен місяць приносить нові досягнення, які наближають нас до заявленої обіцянки «Транспортні засоби 2.0». Однак є одна амбіція, реалізація якої, мабуть, доведеться трохи почекати.

«Розвиток технології автономних транспортних засобів дещо сповільнився, оскільки виробники перенаправляють і зосереджуються на вдосконаленні електромобілів», — каже Кейлер. «Це, безумовно, обумовлено нормативним ландшафтом, який на даний момент прискорює шлях до широкомасштабного впровадження електромобілів. Уряди Північної Америки, Європи та Азіатсько-Тихоокеанського регіону втілюють власні ініціативи, не кажучи вже про ООН, а автовиробники відчувають тиск, щоб їх виконати».

Нещодавно Ford Motors оголосила про призупинення виробництва автономних технологій. Ця заява одного з найбільших у світі автовиробників надіслала досить сильний сигнал усій галузі. «Хоча в галузі було зрозуміло, що амбіції щодо автономних транспортних засобів зменшилися, ця заява зміцнила переконання багатьох щодо траєкторії розвитку на найближчу перспективу», — каже Уорд.

Переживаючи важкі часи

Приголомшлива кількість співробітників, які нещодавно покинули робочу силу і ніколи не повернулися, була ще однією перешкодою, що вплинула на автомобільну промисловість. Заводи раптово намагалися заповнити зміни, а виробники оригінального обладнання (OEM) залишилися в нестачі в той час, коли галузь прагнула відновити роботу свого обладнання. До цього також відбулися зміни в наборах навичок, необхідних для обслуговування переходу від моделей двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ) до EV.

«Внаслідок нестачі робочої сили, я думаю, ми й надалі спостерігатимемо значне зростання розвитку робототехніки та автоматизації на базі постачання, а також інших технологій на рівні OEM», — говорить Кейлер.

Незважаючи на те, що автомобільна промисловість використовує роботів на своїх складальних лініях понад 50 років, сьогодні автовиробники досліджують використання роботизованих технологій у кожному аспекті ланцюжка поставок. Використання цієї технології дозволило автомобільній промисловості залишатися одним із найбільш автоматизованих ланцюжків поставок у світі та одним із найбільших користувачів роботів. «Це також стимулюватиме розвиток інструментів штучного інтелекту (AI) і віртуального інтелекту (VI), які створені для забезпечення якості, швидкості виходу на ринок і здатності OEM задовольняти запити споживачів».

ESG починає рух

Автомобільна промисловість служить барометром здоров’я виробничого сектора, значною мірою через його залежність від складних глобальних ланцюгів постачання. З нещодавнім зростанням екологічних, соціальних і управлінських ініціатив (ESG) виробники автомобілів змушені здійснювати моніторинг і самоаудит.

«Практично всі виробники транспортних засобів ведуть міжнародну активність за характером свого виробництва, — констатує ван ден Брук, — і тому вони постійно стикаються з міжнародними викликами й змушені розвивати глобальний підхід замість місцевого підходу».

Оскільки тенденція ESG проливає світло на процеси та обладнання в усьому світі, автомобільна промисловість прагне тримати свій ніс і радувати своїх інвесторів. Технології, ймовірно, відіграватимуть центральну роль у допомозі автомобільним компаніям контролювати свої ланцюжки поставок і адаптуватися до серйозних збоїв.

Наклейка шок

Однією з тенденцій, яка, здається, є частиною загального обговорення, особливо у зв’язку зі зростанням вартості енергії, є концепція прискореного паритету EV. Цей термін стосується вартості володіння, експлуатації та виробництва електромобіля, що дорівнює вартості автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння (ДВС). На даний момент електромобілі набагато дорожчі за всіма напрямками, ніж їхні бензинові кузени, але це не заважає цій галузі дивитися краще.

Нещодавно генеральний директор Volvo Джим Роуен поділився своїм прогнозом щодо паритету електромобілів до 2025 року. Незважаючи на те, що масове виробництво електромобілів може спричинити серйозні перешкоди, є також зростання витрат і збоїв, таких як війна в Україні, які призводять до зростання вартості електромобілів. підніматися, можливо, поза межами досяжності середнього водія.

«Виробництво електромобілів продовжує розвиватися швидше, ніж більшість могла передбачати всього кілька років тому», — каже Уорд. «Але коли я розмовляю з людьми в автомобільній промисловості, вони скептично ставляться до того, хто збирається купувати всі ці автомобілі, коли вони вийдуть на ринок. З нинішньою середньою вартістю понад 65 000 доларів США, ймовірно, знадобляться додаткові державні стимули, щоб понести частину цього тягаря та створити або підтримувати економічний попит».

Стимулювання нових покупців перетнути фінішну пряму

Обіцянка технології EV дуже приваблива для широкої публіки, навіть якщо цінники не є такими. На сьогоднішній день дуже мало розмов про майбутнє електромобілів, здається, включають ціну, яка є основною перешкодою для масового впровадження. Через загрозу глобальної рецесії оптимізм і ентузіазм можуть виявитися марними.

«Уряди використовували податкові пільги як пряник, щоб спонукати покупців прийняти електромобілі», — каже ван ден Брук. «Але завдяки успіху використання електромобілів зараз спостерігається неоднозначна тенденція, коли ми також починаємо бачити, що деякі уряди фактично розглядають можливість оподаткування використання електромобілів. Податки на транспортні засоби ICE та податки на пальне забезпечують надто необхідні доходи для їхніх країн, тому вони не хочуть відмовлятися від цього каналу доходу, і, природно, багато з них повільно переходитимуть до оподаткування електромобілів».

Реальність полягає в тому, що нещодавні збої в ланцюзі поставок і дефіцит мікрочіпів, які перешкоджали ринку нових автомобілів, спричинили бум для галузі перепродажу автомобілів. Ці збої змусили водіїв довше тримати свої старі транспортні засоби через страх перед браком. Багато споживацьких сумнівів також викликані вартістю заміни нового автомобіля.

«Під час останніх карантин середній термін служби вживаного автомобіля збільшився на півтора року через відсутність нових транспортних засобів, які надходять на ринок», — каже Бартлетт-Ролінгс. «Якщо до 2030 року Велика Британія припинить продаж автомобілів із двигуном ICE, ринок вживаних автомобілів повільно висихатиме, якщо не вдасться зберегти загальний обсяг нових автомобілів. Коли люди не можуть купити електромобіль і не вистачає надійних вживаних автомобілів з ДВС, їх просто витіснятимуть із власності на автомобілі».

Занепокоєння щодо старіння

Поряд з домом автомобіль є, мабуть, найбільшою покупкою, яку може зробити споживач. Навіть базові моделі транспортних засобів коштують десятки тисяч, що змушує покупців отримати максимальну віддачу від своїх інвестицій. Палиця з двома кінцями виробництва електромобілів полягає в тому, що та сама технологія, яка буде використовуватися для залучення нових покупців, дуже швидко застаріває.

«Якщо я куплю електромобіль сьогодні, за кілька місяців я можу побачити, що Toyota випускає нову твердотільну батарею, яка раптово збільшує запас ходу автомобіля вдвічі», — каже Бартлетт-Ролінгс. «Тепер автомобіль, яким я володію, застарів і коштує набагато менше, ніж був напередодні, що відлякує клієнтів від переходу на електромобілі через страх втратити через кілька днів або місяців».

Звичайно, контекст є ключовим, і не всі географічні регіони побудовані однаково. У Нідерландах, наприклад, впровадження електромобілів було величезним завдяки державним стимулам. «Роками ми були одним із найпопулярніших місць для електромобілів, — каже ван ден Брук. «Ми фактично бачили, як кілька азіатських виробників запускають свої автомобілі в цьому регіоні через стимулювання, що призвело до величезного зростання продажів доступних тут моделей електромобілів. Сьогодні періоди очікування становлять близько восьми місяців, тому стратегія, здається, успішно заохочувала широкомасштабне усиновлення за короткий проміжок часу».

Ціна прогресу

Нещодавнє дослідження Continental Tyres показало, що багато клієнтів автомобілів стурбовані тим, що ці нові технології витіснятимуть їх з ринку нових автомобілів. Ці цифри викликають дилему для автовиробників, оскільки вартість завжди була основною точкою дотику на шляху клієнта до покупки.

З іншого боку, зростання інфляції породжує цікаві побічні ефекти, деякі з яких можуть призвести до серйозних змін у галузі. Поточна енергетична криза починає робити транспортні засоби, вироблені в Німеччині, Великобританії та інших частинах Європи, досить економними дорожче порівняно з тими зі Східної Азії та США, де сланцевий газ допомагає утримувати ціни на низькому рівні. Це спонукає погляд до інших частин земної кулі.

«Багато виробників розглядають можливість перенесення виробництва з ЄС і Великої Британії», — каже Бартлетт-Ролінгс. «Далекосхідні бренди, такі як Kia і Hyundai, які були досить нішевими брендами у Великобританії до COVID-19, починають збільшувати частку ринку. Зрештою, це добре для галузі, яка завжди потребує потрясінь і добре реагує на виклики за допомогою інновацій».

Еволюція безпеки транспортних засобів

Це часто залишається непоміченим, але безпека транспортних засобів розвивається стабільними темпами з 90-х років. Сучасні транспортні засоби вже досить складні з такими функціями, як системи прогнозування гальмування, камери, попередження про виїзд зі смуги руху та електронний контроль стійкості. Майбутнє несе багатообіцяючі досягнення, на багато з яких надихнуть самі споживачі.

«Сьогодні клієнти в США приділяють значну увагу оцінкам безпеки транспортних засобів, коли вирішують, який автомобіль купити», — говорить Уорд. «Ці вдосконалені функції будуть не лише для розкішних моделей; вони стануть стандартними. Це важлива тенденція, за якою ми повинні будемо стежити, тому що це створюватиме тиск на виробників комплектного обладнання та їхніх постачальників, щоб вони могли постачати всі необхідні частини та системи».

У ЄС виробники починають запозичувати технології, які використовувалися б для автономного водіння, і застосовувати їх у своїх власних пропозиціях. Підключені транспортні засоби можуть попереджати один одного про те, що вони знаходяться в безпосередній близькості. Завданням для галузі буде зібрати всіх на одну сторінку.

«Це трохи схоже на різні зарядні кабелі для мобільних телефонів», — каже Бартлетт-Ролінгс. «Якщо кожен виробник вирішить піти власним шляхом, жодна з машин не буде спілкуватися одна з одною. Тож я думаю, що вони намагаються дійти до точки, де буде консенсус щодо того, як ця технологія працюватиме та як транспортні засоби взаємодіятимуть один з одним».

Сполучення: вулиця з двостороннім рухом

Сучасним транспортним засобам потрібен постійний зв’язок, і, як ми дізналися з наших смартфонів, такий доступ має певну ціну. Автомобілі майбутнього збиратимуть, аналізуватимуть і передаватимуть більше даних від своїх водіїв, ніж будь-коли раніше, і це викликає занепокоєння щодо конфіденційності та кібербезпеки.

«На даний момент автомобільному підключенню бракує необхідної безпеки, яку ми бачимо в інших «розумних» пристроях», — говорить Бартлетт-Ролінгс. «Нещодавнє дослідження споживчого веб-сайту Великобританії, Which, виявило, що доступ до систем автомобіля можна отримати приблизно за п’ятнадцять секунд. Це, очевидно, має небезпечні наслідки, якщо хакер вирішить віддалено отримати доступ до транспортного засобу та отримати або видалити критичні пристрої безпеки».

Оскільки дані стають більш інтенсивними та персоналізованими завдяки автоматизації та взаємозв’язку між транспортними засобами, зростають ризики даних для споживачів. Все, від місця розташування водія до контактних даних, зберігатиметься десь на сервері, і, як і всі технології, сервери вразливі до атак. Ці деталі можуть бути використані неправомірними сторонами, щоб отримати доступ до транспортного засобу або дізнатися про осіб, які можуть бути продані чи використані для кількох небажаних цілей. Це створює головоломку для виробників автомобілів: вони можуть або витратити багато грошей на вирішення проблем безпеки, пов’язаних із технологіями транспортних засобів, або вони можуть просто відкласти ці більш просунуті автономні проекти, доки не подолають перешкоди щодо електромобілів. Для більшості виробників відповідь проста.

«Якщо ви зберігаєте дані про людей, які є особистими та ідентифікують, наприклад, їх місцезнаходження, ви повинні нести за це належну відповідальність», — говорить Бартлетт-Ролінгс. «Поки OEM-виробники не зможуть отримати базові можливості в своїх поточних автопарках, автономні транспортні засоби, можливо, доведеться відійти на другий план. Зрештою, OEM-виробники будуть відповідати за захист даних водіїв і переконатися, що їхні транспортні засоби відповідають принаймні основним вимогам безпеки».

Попереду дорожні роботи

Майбутнє мобільності здається оптимістичним, однак будуть проблеми. Тривала стійкість галузі буде критично важливою, і виробникам потрібно буде одночасно впроваджувати інновації для майбутнього, а також реагувати та адаптуватися до сучасних викликів. Швидкість технологічного розвитку змусить галузь повністю використовувати імпульс і продовжувати обслуговувати своїх споживачів і клієнтів. Ми бачимо, як історія знову повторюється в індустрії, яка постійно переосмислює себе та дивиться в майбутнє, попереду – захоплюючі та, можливо, більш цілеспрямовані часи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі пости

Які фактори впливають на ціну на автомобілів в Україні?Які фактори впливають на ціну на автомобілів в Україні?

Війна в Україні: ціни на автомобілі можуть злетіти ще вище, оскільки вторгнення Росії погіршить кризу ланцюга поставок BMW зупинила виробництво на двох німецьких заводах. Mercedes сповільнює роботу на складальних підприємствах.

моторне масло

Правила підбору автомобільного маслаПравила підбору автомобільного масла

Моторне масло – є одним із важливих розхідників в автомобілі. Економити на цьому розхіднику не потрібно, але як же вибрати потрібне за параметрами та ціною масло серед такого асортименту, яке

Заощаджуйте гроші на угодах з автомобілями, вибираючи правильний ДЕНЬ для покупки – та інші важливі поради автосалонуЗаощаджуйте гроші на угодах з автомобілями, вибираючи правильний ДЕНЬ для покупки – та інші важливі поради автосалону

Чотири експерти з продажу автомобілів склали список, який допоможе британцям заощадити гроші при купівлі нового автомобіля. Експерти CAR з’ясували, що вибір правильного дня при покупці нового автомобіля має вирішальне значення,