autonews Автомобілі Огляд новинок на автомобільному ринку світу

Огляд новинок на автомобільному ринку світу

0 Comments 09:04

Автомобільна промисловість: що чекає в майбутньому

Швидкий розвиток технологій відкрив багато дверей для інновацій. Незважаючи на економічний спад, спричинений пандемією COVID-19, промисловість у всьому світі намагається відновитися. Навіть краще, вони повертаються з більшими баченнями. Галузі промисловості все більше зосереджуються на розробці унікальних та інноваційних продуктів, призначених для задоволення поточних потреб, включаючи футуристичні функції. Автомобільна промисловість не є винятком.

Протягом десятиліть виробники автомобілів і виробники оригінального обладнання (OEM) намагалися запропонувати клієнтам широкий вибір автомобілів, оснащених найновішими технологіями. Можливості в автомобільній промисловості здаються майже безмежними. Однак дві ключові тенденції мають намір ще більше просувати автомобільну промисловість вперед у довгостроковій перспективі: електрифікація та підключення. Ці тенденції в основному зумовлені змінами політики та технологіями.

Електрифікація

Ініціативи та положення

Електрифікація в автомобільній промисловості означає заміну двигуна внутрішнього згоряння (ДВС) автомобіля електричною батареєю. Автомобілі, оснащені таким «двигуном», називаються акумуляторними електромобілями (BEV) або просто електромобілями. Однією з головних переваг є їхній внесок у скорочення викидів парникових газів (ПГ), який дуже заохочується політиками та урядами через різноманітні ініціативи та нормативні акти. Серед них – програма Європейського Союзу «Fit for 55», яка має на меті скоротити викиди парникових газів на 55% до 2030 року (McKinsey, 2021). Що стосується США, то президент Байден оголосив нову мету скоротити викиди ПГ до 52% до 2030 року (Білий дім, 2021). В Азії Індія прагне скоротити на 45% до того ж року (BBC, 2021). Проте Китай, перше місце у світі за викидами CO2, все ще відстає від таких ініціатив, оголосивши, що скоротить викиди вуглецю на 20% до 2035 року та досягне нейтралітету до 2060 року (IHS Markit, 2021).

Стимули

Окрім нормативних актів, уряди запровадили кілька стимулів для заохочення використання електромобілів. У Європі, наприклад, Франція та Польща пропонують гранти, які можуть сягати 6000 євро, якщо виконуються певні умови, на придбання електричного або гібридного автомобіля. Італія надає стимули до 40% від ціни покупки, а також звільняє від податків протягом перших 5 років. У США покупці автомобілів можуть скористатися федеральним податковим кредитом у розмірі до 7500 доларів США. В Азії Китай запропонував звільнити покупки від податків на 2 роки, а Індія пропонує субсидію в розмірі 10 000 індійських рупій (136,4 доларів) за кВт-год.

Прогнози на майбутнє

Очікується, що електромобілі стануть більш доступними у всьому світі. Деякі країни навіть планують повністю заборонити продаж дизельних автомобілів, залишивши електромобілі практично без конкуренції.

У 2020 році по всьому світу їздили понад 10 мільйонів електромобілів. Згідно зі сценарієм чистих викидів до 2050 року (IEA, 2021), ця кількість має зрости до 300 мільйонів автомобілів до 2030 року. Виробники комплектного обладнання також мають намір збільшити виробництво електромобілів. Згідно з даними дослідницької групи Credit Suisse Global Auto, світова частка виробництва електромобілів у загальному обсязі виробництва автомобілів має збільшитися з 11% у 2020 році до 62% у 2030 році, а кількість повністю електричних транспортних засобів, за прогнозами, досягне близько 29 мільйонів. (Вбудовані обчислення, 2021).

Хоча ці цифри можуть здатися занадто амбітними, багато виробників комплектного обладнання вже почали вживати ініціатив для досягнення цієї мети. Наприклад, Volkswagen Group переобладнала свій німецький завод у Цвікау для виробництва електромобілів замість автомобілів із двигуном, що зробило його першим у світі великим заводом з виробництва електромобілів. З іншого боку, компанія Jaguar Land Rover (JLR) розпочала дослідження та розробки BEV після забезпечення кредиту на суму 749 мільйонів євро (Autovista, 2022). До 2030 року кілька OEM-виробників планують досягти приблизно 50% парку електромобілів.

Ринок зарядних пристроїв для електромобілів

Також очікується, що ринок зарядних пристроїв для електромобілів зросте на 26,8% (2020-2027) і досягне 25,5 мільярдів доларів США до 2027 року.

Швидкий прогноз, зроблений Міжнародним енергетичним агентством, передбачає, що до 2030 року кількість загальнодоступних зарядних пристроїв у всьому світі досягне 2,5 мільйона з 385 678 зарядних пристроїв у 2020 році.

Одним із прикладів державних стимулів, що заохочують встановлення зарядних пристроїв, є Франція. Країна пропонує податкову допомогу в розмірі до 300 євро на людину за встановлення зарядної станції вдома. Це свідчить про наголос урядів на тому, щоб зручніше володіти електромобілем, ніж автомобілем з дизельним двигуном.

Підключення

Окрім електрифікації, підключення за допомогою технологій є ще одним фактором, що сприяє створенню автомобілів майбутнього. Від цифрових екранів до зовнішніх платформ, таких як Android Auto або Apple CarPlay, за останнє десятиліття ми стали свідками впровадження кількох функцій підключення в автомобільній промисловості. Проте автомобільна промисловість все ще шукає нові шляхи інновацій. Завдяки безперервним зусиллям щодо інтеграції 5G, Інтернету речей (IoT) і штучного інтелекту (AI) автомобільне підключення можна розглядати як неминуче.

Три стовпи зв’язку

Підключення можна розділити на три стовпи: інформаційно-розважальна система, телематика та інфраструктура. Інформаційно-розважальна система представляє зв’язок між пасажирами та автомобілем, включаючи розваги в автомобілі, інтегровану цифрову кабіну, проекційний дисплей та Wi-Fi. Телематика полягає в моніторингу інформації через телекомунікаційні пристрої, включаючи хмару. Це може дозволити автомобілю збирати дані про поведінку водія, наприклад. Інфраструктура пов’язує автомобіль із його оточенням, дозволяючи йому розпізнавати та розрізняти світлофори, пішоходів і навіть інші транспортні засоби з такими ж функціями.

Автоматизація (рівень 5)

Декілька функцій автомобільного зв’язку розвиваються, і одна з них – автоматизація. Підключення незабаром дозволить виробникам комплектного обладнання забезпечувати найвищий рівень автоматизації водіння — рівень 5. Рівень 5 — це повний рівень автоматизації, коли автомобіль виконує всі аспекти водіння без будь-якого нагляду або вимог до взаємодії з людиною. Відповідно до звіту McKinsey, очікується, що цей кінцевий рівень буде досягнутий і широко прийнятий до 2030 року.

Від автомобіля до автомобіля (V2V)

Іншою функцією є підключення Vehicle-to-Vehicle (V2V), яке дозволяє транспортним засобам «розмовляти» один з одним за допомогою обміну даними в реальному часі. Наприклад, Stellantis, спільне підприємство Fiat-Chrysler-Alfa Romeo (FCA) і французької групи PSA, минулого року оголосило про свою програмну стратегію, яка має на меті забезпечити 36 мільйонів підключених автомобілів до 2030 року шляхом 4-річних інвестицій у більше понад 30 мільярдів євро (Stellantis, 2021). Mercedes-Benz також оголосив про плани досягти 20 мільйонів повністю підключених автомобілів до 2025 року (Automotive World, 2020).

Прогнози на майбутнє

У 2020 році ринок підключених автомобілів оцінювався приблизно в 55,6 мільярда доларів США, у світі перебувало майже 47,5 мільйонів підключених автомобілів. Цей самий ринок має досягти 191,83 мільярда доларів США, зрости на 245% за 8 років (Carzato, 2021). Очікується, що до 2025 року підключені транспортні засоби досягнуть 53%. Очікується, що останній зросте ще більше, досягнувши 77% до 2030 року (Ericsson, 2021).

Загалом, автомобільна промисловість рухається до більш світлого та чистішого майбутнього. Виробники комплектного обладнання активно працюють над дослідженнями та розробками, щоб створювати автомобілі, які відповідають потребам клієнтів і відповідають навколишньому середовищу. Хоча електрифікація відіграватиме важливу роль у зниженні викидів парникових газів, підключення забезпечить клієнтам інтерактивність і більше комфорту. Що це означає для OEM-виробників? Для розробки цих автомобілів майбутнього, безумовно, буде величезна потреба в експертних навичках. Партнерство між виробниками автомобілів може бути рішенням для подолання нестачі навичок. Що стосується споживачів, то головною темою дебатів стане конфіденційність даних. Підключення потребує доступу та зберігання даних, тобто ваш особистий автомобіль матиме дані про те, де саме ви були кожного разу. Однак, за словами Deloitte, це не буде проблемою, оскільки споживачі можуть погодитися на обмін власними даними з ноутбуком свого автомобіля, за умови, що це дозволить їм заощадити час або гроші, і це забезпечить їм безпечне водіння.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі пости

Чистка автомобіля 2 прості дії «зроблять більше для підтримки зовнішнього вигляду автомобіля, ніж будь-що ще»Чистка автомобіля 2 прості дії «зроблять більше для підтримки зовнішнього вигляду автомобіля, ніж будь-що ще»

Автомобільний експерт поділився своїми головними порадами, як зберегти свій автомобіль у кращому вигляді. За словами Мета Вотсона, головного контент-менеджера CarWow, на сторінці якого на YouTube підписано понад сім мільйонів передплатників,

kitayskaya-changan-postroit-v-rossii-sobstvennyiy-zavod

Китайська Changan збудує в Росії власний заводКитайська Changan збудує в Росії власний завод

Керівний склад концерну Changan офіційно оголосив про те, що в майбутньому в Росії буде збудовано власний завод китайської компанії, який займатиметься випуском моделей бренду. Крім власного підприємства, компанія планує відкрити

novoe-pokolenie-krossovera-audi-q7-predstavleno-ofitsialno

Нове покоління кросовера Audi Q7 представлене офіційноНове покоління кросовера Audi Q7 представлене офіційно

Німецька автомобільна компанія Audi виклала в Мережу офіційні фотографії свого нового кросовера під назвою Q7, дебют якого намічений на автосалон, що відбудеться на початку наступного року в Детройті. У березні