festival-vozduhoplavaniya-kogda-vpechatleniya-dorozhe-deneg/
autonews Подорожі,Фестивалі Фестиваль повітроплавання: коли враження дорожчі за гроші

Фестиваль повітроплавання: коли враження дорожчі за гроші

0 Comments 19:53
festival-vozduhoplavaniya-kogda-vpechatleniya-dorozhe-deneg/

Повітряні кулі у Кам'янці-Подільському піднімаються у повітря вже 16 років. 1998 року віце-президент Федерації повітроплавання В'ячеслав Гардашник привіз до міста з Києва перших пілотів та три кулі. За рік їх було п'ять, а сьогодні в небо піднімаються вже понад десять куль. На питання, чому для розвитку повітроплавання він вибрав саме Кам'янець, В'ячеслав відповідає просто: «Тут красиво. До того ж клімат для польотів слушний, а глибокий каньйон дозволяє виконувати першокласні маневри».

Звичайно, Кам'янець-Подільський — не єдине місто, де можна піднятися на монгольф'єрі, але наймасштабніший фестиваль проходить саме тут. З весни до осені покататися на повітряній кулі можна в Києві, Чернігові, Львові, Харкові, Дніпропетровську, Херсоні. Загалом в Україні 30 професійних пілотів та понад 100 ентузіастів. Дозвіл на політ видає Державіаслужба, вона ж і резервує небо для польотів.

Як з'ясувало Delo.UA, зараз в Україні в розпорядженні повітроплавців знаходиться 73 кулі, 24 залишилися в Донецьку та Криму. Для порівняння, в Російській Федерації - близько 400 куль, а в Штатах - кілька тисяч.

Гардашник розповідає, що його захоплення розпочалося, коли друг запросив на фестиваль у Литві. Саме тоді у лютому 1989 року литовці дали в оренду українцям їхню першу повітряну кулю. «З того часу я захопився хобі, яке стало справою всього мого життя», — каже В'ячеслав. Його фірма ("Спарт-Аеро" - Ред.) почала функціонувати з 1990 року.

Примітно, що незважаючи на дорожнечу цього виду спорту, кількість повітроплавців щороку зростає. Адже тільки одна куля коштує від 40 до 70 тисяч євро (початківцям рекомендується купувати нові кулі). Аси ж можуть купити собі кулю, що вже була в польотах. За кордоном кулю, що літала менше 300 годин, можна купити в середньому від 30 тисяч гривень, але до неї обов'язково потрібен причіп для переміщення, що теж вимагатиме додаткових коштів. Плюс навчання у школі пілотів, атестація та сертифікація обійдуться ще у 24 тисячі гривень.

Втім, ці вкладення щодо швидко окупаються організацією «повітряних прогулянок». Сьогодні політати на кулі в Україні коштує в середньому 1300 гривень за 30 хвилин у небі, і незважаючи на кризу, бажаючих достатньо. Наприклад, у Кам'янці три повітряні кулі катають туристів щовихідних. Це, до речі, приваблює туристів з околиць і столиці не гірше за історичні пам'ятки і реконструкції, що регулярно організовуються. За три дні до початку фестивалю повітроплавання у готелях Кам'янця-Подільського (а їх у місті 9) вільних номерів уже не було. При цьому лише в одному готелі «7 днів» 230 номерів. "Цього року ми зафіксували збільшення кількості туристів, які приїхали саме на фестиваль, на 27%", - кажуть у "7 днів".

Щоправда, незважаючи на туристичну привабливість (міськрада оцінює приплив туристів на фест +20% до звичайного показника; саме на фестиваль на вихідні приїхало трохи більше 4 тис. осіб), проведення фестивалю повітроплавання поки що тримається виключно на спонсорських грошах. Організація, за словами спонсорів, коштує 100-150 тис. грн, при тому, що повітроплавці самі заправляються газом і за свої гроші приїжджають до міста. Водночас у Кам'янці-Подільському сподіваються, що вже найближчими роками інтерес українців до цього виду спорту зросте настільки, що прибуток від припливу туристів дозволить взяти хоча б частину витрат на організацію на себе. У будь-якому разі самі повітроплавці, хоч би як склалася ситуація з фінансуванням фестивалю, відмовлятися від польотів над Кам'янецьким замком не збираються.

Довідка

Офіційний статус українське повітроплавання має вже чверть століття. 1990-го з'явився перший вітчизняний тепловий аеростат. 1993 — ентузіасти за участю заводу «Авіант», НДІ аеродругих систем із Феодосії та Міністерства у справах молоді та спорту створили Федерацію повітроплавання України. У тому ж році вона стала членом міжнародної авіаційної федерації (FAI), і українські повітроплавці вийшли на світову арену: взяли участь у чемпіонаті світу в Люксембурзі.

Сьогодні ФВУ об'єднує 8 центрів повітроплавання в регіонах України — Києві, Феодосії, Чернігові, Кам'янці-Подільському, Львові, Харкові, Дніпропетровську, Херсоні, 30 професійних пілотів та понад 100 ентузіастів, захоплених польотами.
Фестиваль повітроплавання: коли враження дорожчі за гроші

              

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі пости

В які країни можна поїхати відпочити взимкуВ які країни можна поїхати відпочити взимку

Чим ближче зима, тим частіше люди думають про минуле літо і про те, як пережити мороз і сірість. Однак є місця, в які варто відправитися, щоб зрозуміти всю красу холодної