autonews Без категорії Електричні автомобілі та навколишнє середовище: як вони впливають на зменшення викидів CO2 і поліпшення якості повітря

Електричні автомобілі та навколишнє середовище: як вони впливають на зменшення викидів CO2 і поліпшення якості повітря

0 Comments 12:02

Запитайте вченого-еколога: більше електромобілів = менше зимових інверсій?

Електричні транспортні засоби вперше з’явилися понад 100 років тому, але зараз їх кількість зростає, оскільки споживачі шукають більш чисті, енергоефективні та рентабельні способи пересування.

Оскільки наші транспортні засоби та енергетичні технології стають все більш досконалими, дані показали зменшення викидів і, як наслідок, покращення якості повітря. Насправді, за даними Energy.gov, якщо ми переведемо всі легкові транспортні засоби в США на гібриди або електромобілі, що підключаються до електромережі, ми зможемо знизити викиди вуглецю від транспорту до 20%.

У сьогоднішньому запитанні, надісланому Велом Беннетом, вчений-еколог Глейд Совардс заглиблюється в електромобілі в Юті, починаючи з того, як вони впливають на забруднення взимку, і закінчуючи тим, як збільшення попиту на електроенергію може вплинути на місцеві рівні забруднення.

Транспортний засіб рівня 0 викидає 1,41 грамів на милю оксидів азоту (NOx) і летких органічних сполук (ЛОС) – забруднювачів, які сприяють нашим проблемам із твердими частинками взимку та озоном у літній час. Транспортний засіб Tier 3, навпаки, викидає лише 0,030 грама на милю – зменшення на 98%. Електромобіль, звичайно, забезпечує 100% зниження вихлопної труби. Отже, незважаючи на те, що електромобілі чистіші, вони лише незначно кращі в порівнянні з транспортними засобами третього рівня порівняно зі старими та бруднішими автомобілями. З цієї причини, щоб зробити набагато краще, ніж поточна заміна старих транспортних засобів на автомобілі Tier 3, вам справді потрібно було б мати багато електромобілів, які надійдуть у автопарк.

Поки що ми обговорювали лише викиди, які спричиняють місцеві проблеми з якістю повітря, як-от озон у літній період і тверді частинки взимку, але ми також повинні розглянути викиди парникових газів, наприклад CO2. Електромобілі, які використовують для виробництва електроенергії відновлювані джерела енергії, значно чистіші за викиди CO2, ніж автомобілі з бензиновим двигуном.

Інверсії – це, по суті, погодні явища, які не спричинені вибором транспортних засобів чи людьми, але інверсія може посилити вплив антропогенних викидів. Такі гази, як NOx і ЛОС, можуть розсіюватися за сприятливих погодних умов, як ми бачимо восени чи навесні. Але під час застійних умов інверсії ті самі викиди можуть призвести до вторинного утворення твердих часток, які є відповідальними за значні стрибки концентрації ТЧ у зимовий період. Подібним чином, у спекотних і сонячних умовах влітку ті самі гази можуть створювати стрибки озону, які інакше не відбулися б.

Чи буде підвищений попит на електроенергію для електромобілів проблемою забруднення для тих, хто живе поблизу електростанцій (наприклад, Хантінгтон, Дельта)?

Це гарне запитання. Хоча електромобілі мають нульові викиди вихлопної труби, ми повинні пам’ятати про викиди, пов’язані з виробництвом електроенергії. На щастя, генерація електроенергії в західній енергосистемі стає дедалі чистішою, оскільки ціни на сонячну енергію, вітряну енергетику та акумуляторні батареї знижуються. Очікується, що протягом наступних 10-20 років вугільна генерація здебільшого вийде з мережі та буде замінена відновлюваними джерелами енергії та природним газом. Наприклад, електростанція Carbon поблизу Helper була закрита в 2015 році, електростанція Bonanza поблизу Vernal за мировою угодою має бути закрита приблизно в 2030 році, а електростанцію Huntington в окрузі Емері планується закрити в 2036 році.

У 2025 році наша найбільша вугільна електростанція, Міжгірська електростанція (IPP) потужністю 1800 МВт у Дельті, збирається перевести на природний газ, і коли це станеться, вугільна генерація значно зменшиться, а природний газ збільшиться. Крім того, протягом 2020-х років заплановано закриття кількох вугільних електростанцій Rocky Mountain Power у Вайомінгу, які допомагають забезпечувати електроенергією штат Юта.

Говорячи про викиди транспортних засобів, важливо визнати викиди, які мають автомобілі, що працюють на бензині. Розвідка та розробка нафти та газу є значним джерелом викидів в атмосферу в Юті. У 2017 році викиди від розробки нафти та газу були приблизно такими ж, як і загальні викиди від дорожніх мобільних джерел у всьому штаті.

Якщо порівнювати загальні викиди, очікується, що електромобілі, які вже є чистішими за життєвий цикл, ніж автомобілі з бензиновим двигуном, з часом стануть помітно чистішими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі пости

Самоїдні автомобілі: Проблеми та перспективи впровадженняСамоїдні автомобілі: Проблеми та перспективи впровадження

Виклики для масового впровадження безпілотних автомобілів Ідея автономних транспортних засобів перетворилася з футуристичної концепції на реальність ближче, ніж більшість з нас думає. Однак досягнення широкого впровадження безпілотних автомобілів не позбавлене

Оренда авто: Зручний спосіб мобільності та безліч перевагОренда авто: Зручний спосіб мобільності та безліч переваг

Сучасне життя вимагає швидкості та гнучкості, особливо коли мова йде про пересування по місту або відрядження. У таких випадках оренда автомобіля стає ідеальним рішенням для багатьох людей. Цей сервіс, надаючи