autonews Автомобілі Автономні автомобілі: переваги та недоліки

Автономні автомобілі: переваги та недоліки

0 Comments 15:31

Переваги та недоліки автономних транспортних засобів

З моменту появи перших автомобілів автомобільна промисловість не припиняє розвиватися. В останні роки, з виходом на ринок перших електрокарів, цей темп ще більше прискорився. Автомобільна промисловість продемонструвала динамізм відповідно до тенденцій і вимог теперішнього та майбутнього суспільства.

Ця здатність автомобільної промисловості до адаптації спонукала її до пошуку нових форм мобільності. З цією метою він намагався поєднати нові технології, такі як штучний інтелект та Інтернет речей, що призвело до нової великої революції в галузі, появи автономних транспортних засобів.

Переваги автономних автомобілів

Розглянемо основні переваги автономних автомобілів:

  • 360° бачення. Завдяки високоточним технологіям автономні транспортні засоби мають можливість оглядати навколишнє середовище в діапазоні 360°, що вдвічі більше, ніж люди, які мають кут огляду лише 180° по горизонталі.

Зменшення аварій. Завдяки огляду на 360° і транспортним засобам, які взаємопов’язані між собою та постійно спілкуються, кількість аварій значно зменшиться. Хоча (принаймні спочатку) аварій не буде зведено до нуля, їх буде набагато менше, ніж аварій, спричинених керуванням людини.

  • Вища ефективність руху. Хоча очікується, що їх швидкість у великих містах буде нижчою, ефективність руху буде вищою.
  • Доступ для інвалідів та людей з обмеженими можливостями пересування. Завдяки тому, що автомобіль буде автономним і практично не потребуватиме участі людини для його роботи, його зможуть мати навіть люди з вадами зору чи слуху, тобто стануть інклюзивними.
  • Екологічні транспортні засоби. Очікується, що ці транспортні засоби працюватимуть на основі чистої енергії, тому викиди вуглецю та парникових газів будуть практично нульовими.

Недоліки автономних транспортних засобів

Давайте розглянемо основні недоліки автономних транспортних засобів.

Питання захисту даних. Перша проблема, яка виникає, полягає в тому, що, будучи весь час пов’язаним із усім середовищем, це може стати кіберпроблемою захисту даних. Навіть правильне поводження з дорожніми мережами може бути порушено.

Висока вартість реалізації. Інфраструктура автономних транспортних засобів базується на покритті мережі 5G, яка все ще коштує дорого, тому урядам може знадобитися значний час, щоб інвестувати в достатню інфраструктуру для оптимальної роботи автономних транспортних засобів.

Висока вартість транспортних засобів. Незважаючи на те, що було досягнуто значного прогресу в зниженні витрат на виробництво знарядь, ці скорочення не є настільки низькими, щоб зробити їх фінансово життєздатною альтернативою для середньої сім’ї. Мине кілька років, перш ніж вони стануть повсякденною реальністю для середнього класу.

Незакінчені дебати щодо автономних транспортних засобів

Але якою б передовою не здавалася ця технологія, вона ще далека від досконалості. Це передбачає, що в якийсь момент будуть збої. Коли це станеться, проблема полягатиме у визначенні відповідальності за ДТП, будь то транспортний засіб, водій чи виробник автомобіля. Це дискусія, яка ще має бути вирішена щодо запуску автономних транспортних засобів у масових масштабах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі пости

Огляд нових гібридних автомобілів на українському ринкуОгляд нових гібридних автомобілів на українському ринку

Гібридні автомобілі все ще неймовірно популярні, але чи корисні вони для навколишнього середовища? Чверть століття тому Toyota представила революційний автомобіль: Prius. Prius був першим із нової категорії автомобілів, у якому

Заощаджуйте гроші на угодах з автомобілями, вибираючи правильний ДЕНЬ для покупки – та інші важливі поради автосалонуЗаощаджуйте гроші на угодах з автомобілями, вибираючи правильний ДЕНЬ для покупки – та інші важливі поради автосалону

Чотири експерти з продажу автомобілів склали список, який допоможе британцям заощадити гроші при купівлі нового автомобіля. Експерти CAR з’ясували, що вибір правильного дня при покупці нового автомобіля має вирішальне значення,

suzuki-osnastit-evropeyskiy-swift-benzinovyim-dvigatelem-dualjet

Suzuki оснастить європейський Swift бензиновим двигуном DualjetSuzuki оснастить європейський Swift бензиновим двигуном Dualjet

Компанія Suzuki має намір з наступного року розпочати продаж на європейському авторинку свого хетчбека Swift, оснащеного новим бензиновим двигуном Dualjet. Новий силовий агрегат, робочий об’єм якого складе 1,2-літра, має стати